Ekonomi

Kripto Para Olgusu Coin Mühendisi SIM Kartına Ele Geçirildiğini Açıkladı: 1 Milyon Dolar Çalıntı İddiası!

Kripto para birimleri son yıllarda tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de önemli bir popülerlik kazandı. Durum böyle olunca sosyal medya platformlarında da kripto para fenomeni ortaya çıktı. Bu etkileyiciler kripto hakkındaki bilgi ve görüşlerini takipçileriyle paylaşıyorlardı.

Onlardan biri O bir Madeni Para Mühendisiydi . X’ten YouTube’a kadar pek çok farklı platformda yüzbinlerce takipçisi bulunan ünlü sosyal medya kişiliği, kripto para paylaşımı yapıyordu. Ancak bugün başka bir konu ile gündeme geldi.

Coin Engineer, SIM kartına el konulduğunu ve yatırımlarının çalındığını duyurdu

* Gönderiye ulaşamıyorsanız buraya bağlantıTıklamak.

Coin Engineer akşam saatlerinde X hesabından bir gönderi paylaştı. Sosyal medya fenomeni, paylaşımında Türk Telekom SIM kartının çalındığından bahsetti. Tüm e-postalarına el konulduğunu ve şifrelerinin değiştirildiğini söylerken, parasının kripto borsalarından çalındığını da duyurdu. Ayrıca bahsin ekran görüntülerini de takipçileriyle paylaştı.

Coin Mühendisi yaptığı açıklamada şunları söyledi: Hayattaki tüm paramı kaybettim, lütfen yardım edin. Yetkili kişi hattımı değiştirdi ve her şey gitti.İfadelerini kullandı.

Paylaşımların ardından bazı borsalar paylaşıma yanıt vererek sosyal medya fenomenine destek verdi. OKX ve Bitci gibi borsaların yetkilileri, hesapları güvenli bir şekilde kilitlediklerini belirtti.

1 milyon dolar dolandırıldığı iddia edildi

Coin Engineer bu paylaşımlardan sonra başka bir açıklama yapmadı. Yatırımının ne kadarının çalındığına dair bir bilgi yok. Ama fenomen 1 milyon dolar dolandırıldığı iddiaları sosyal medyada dolaşmaktadır. Bu ölçümün doğru olup olmadığı konusunda kesin bir bilgi bulunmuyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu